Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KROPKI w KURNIKU - zasady gry
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Zasady i nauka gry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja nie obrazam goistów,prawda jest taka,go jest to bardziej skąplikowana gra niż kropki,strasznie we łbie motają te sciany,nic dziwnego jesli gralo sie tyle lat w kropki,trudno sie przegabacic,przynajmiej mi,nie chce tracic czasu tez mogac doskonalic sie dalej w kropki,wiesz chyba o co chodzi awit
Powrót do góry
 
 
awit8



Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 12
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne! nikogo nie namawiam na zmiane ukochanej gry - bo wiem ze to nic nie da, tak samo jakby ktos mnie namawial na gre w warcaby teraz, kiedy wiecej osiagne w GO.

Ale jedna rzecz mi bardziej podoba u Was - ludzie sa naprawde bardzo zaangazowani i towarzyscy. A jak ktos tu napisal - klimat tworza ludzie.

I tylko Wam pozazdroscic, ze tworzycie jakas fajna grupe...

Gdybym jednak chcial sie podszkolic w taktyce grania w kropki - to nic nie znajde w sieci na ten temat. Co to jest "basen" np?

A na temat GO masz setki stron, masz sie skad uczyc. Powiedzmy, ze kazdy po tych 100 partiach osiagnie jakis poziom - ale rutyna to chyba nie wszystko? Musicie przeciez miec jakies wypracowane techniki - i co? sladu na ich temat nie ma.
Powrót do góry
 
 
szwagiereczek



Dołączył: 25 Maj 2003
Posty: 567
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehm. Jakbym chciał się nauczyć grać w Go porządnie to wątpie bym szukał informacji w internecie. Raczej włączyłbym kurnik i zagrał z kimś dobrym, prosząc go o jakieś rady przed grą i w jej trakcie. Po za tym jakbyś dobrze poszperał na tym forum to całkiem możliwe, że gdzieś pod kilogramami kurzu są odpowiedzi na takie pytania jak na przykład: "Co to jest basen?"

Pozdrawiam.
Powrót do góry
 
 
awit8



Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 12
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To musze Cie zmartwic - ludzie wcale nie sa tak skorzy, by komus doradzac - z malymi wyjatkami oczywiscie. A niektorzy zrobili sobie juz z tego biznes, kazac np. placic SOBIE za partie! Sad Niezle, co?

Jest jeszcze taka fajna strona, gdzie mozesz wyslac zapis swojej partii z prosba o skomentowanie - ale jeszcze z tego nie korzystalem - moze czas zaczac.

Basen gdzies tam lezy - bo wlasnie na tym forum sie natknalem na to slowo. Ale nie bylo chyba wytlumaczenia, no i dlaczego nie ma nic o tym w dziale "Zasady gry"? Sam sobie odpowiem - bo nikomu sie nie chce tego napisac. A moze Ci, ktorzy wypracowali sobie jakies techniki nie bardzo sie chca swoja wiedza dzielic?

Kiedys sie umowimy na partyjke - to mi cos podpowiesz - zgoda?
Powrót do góry
 
 
Hitman



Dołączył: 03 Cze 2002
Posty: 145
Skąd: Retired Dotman

PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

awit8 napisał:
Jasne! nikogo nie namawiam na zmiane ukochanej gry - bo wiem ze to nic nie da, tak samo jakby ktos mnie namawial na gre w warcaby teraz, kiedy wiecej osiagne w GO.

Ale jedna rzecz mi bardziej podoba u Was - ludzie sa naprawde bardzo zaangazowani i towarzyscy. A jak ktos tu napisal - klimat tworza ludzie.

I tylko Wam pozazdroscic, ze tworzycie jakas fajna grupe...

Gdybym jednak chcial sie podszkolic w taktyce grania w kropki - to nic nie znajde w sieci na ten temat. Co to jest "basen" np?

A na temat GO masz setki stron, masz sie skad uczyc. Powiedzmy, ze kazdy po tych 100 partiach osiagnie jakis poziom - ale rutyna to chyba nie wszystko? Musicie przeciez miec jakies wypracowane techniki - i co? sladu na ich temat nie ma.



Co to jest basen już było wałkowane kilka razy na forum, a generalnie jeśli chcesz grać porządnie w kropki, to nie ma sensu czytać tylko grać.
W moim przypadku było tak, że byłem debeściak w szkole w kropki, a jak parę lat temu zacząłem grać na cronixie (teraz zagraj.pl) , to od każdego dostawałem łupnia Smile W końcu przestałem grać i obserwowałem przez 2-3 miesiące grę innych dzięki temu poznawałem pewne chwyty i zagrania. Później już znajomi mnie szkolili (pozdrowienia dla Radjiego, Kibica, Czerwonego, Brata kropkowego Bolilola, Gothara, Overseera i tych, którzy mnie szkolili, a ich tu nie wymieniłem Smile ). W ten sposób najlepiej poznać tę grę i dojść do przyzwoitego poziomu, a później już samemu kształtujesz własną oryginalną taktykę gry, tworzysz swoje zagrania, pułapki i inne tego typu zagrania. Praktyka, a nie teoria, czyni mistrza.
Powrót do góry
 
 
awit8



Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 12
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest tak - ze przeczytasz cos tam o go i juz jestes najlepszy. Trzeba dokladnie zrozumiec, o czym pisza, a potem to przecwiczyc w praktyce. Trzeba sie uczyc grajac. Nie ma recepty na wygrana.

Ale potem jest latwiej. Nabiera sie rutyny, rozpoznajesz w lot pewne ksztalty itd....

Tylko zastanawia mnie, dlaczego nie ma nic o technice gry w kropki na forum ani w sieci. Wiedza tajemna?

Mi sie nie chce odkrywac najprostszych zagran po 10-ciu partiach. Wole na skroty Smile Zmierzyc sie z trudniejszymi problemami.
Powrót do góry
 
 
Hitman



Dołączył: 03 Cze 2002
Posty: 145
Skąd: Retired Dotman

PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja wole od samego początku uczyć się w praktyce.
Powrót do góry
 
 
szwagiereczek



Dołączył: 25 Maj 2003
Posty: 567
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Avit
Myślę, że tak źle nie jest. Znalazłby się ktoś kto chętnie pomoże Ci się poduczyć. Ci którzy chcą by im za to płacono są według mnie hmm po prostu debilami Razz . Gdyby mi się zachciało grać w Go to znalazłbym kilka osób które by mi pomogły rozwinąć skrzydła.
A jeśli będziesz miał ochotę pograć w kropki to pisz tutaj lub wyślij mi prywatną wiadomość.
Powrót do góry
 
 
leokles



Dołączył: 07 Gru 2002
Posty: 640
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 11, 2005 9:06 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Akurat od szwagiereczka niewiele sie nauczysz. To cienki bolek Wink
Powrót do góry
 
 
szwagiereczek



Dołączył: 25 Maj 2003
Posty: 567
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Nie Gru 11, 2005 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybyś miał chociaż jedno jajo to byś się nie bał ze mną zagrać Wink
Powrót do góry
 
 
mastersx



Dołączył: 17 Sty 2003
Posty: 129

PostWysłany: Pon Gru 12, 2005 1:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co jak co ale awit8 tu akurat nie jest tak jak piszesz ze jest na go, bo człowiek który umie grac (Kibic) pomógł mi nauczyc sie chociaz troche grac. Nie musialem go specjalnie prosic tylko sam mi powiedzial co zle robie, tak samo Ant, Radji czy Best. O basenie chyba nie trzeba za wiele pisac, a moze sie myle.
Pozdro heheh Barca znów wygrala Laughing
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Pon Gru 12, 2005 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

awit... chcesz na skróty-graj z najlepszymi.tu kazdy kto gra w miare na poziomie sam dochodził do pewnych zagran,dlatego nie lubi sie zabardzo tym dzielic,jezeli był bym taki dobry że ze wszystkimi bym wygrywał,wtedy bym sie podzielił swoimi rozkminami z innymi,moze dlatego by było cięzej mi z nimi wygrac.druga sprawa,z checia pomoge początkujacemu w tym co sam juz umiem,tylko wtedy gdy widze u niego sympatie do tej gry i zaangazowanie.a tak to poco.
Powrót do góry
 
 
Majka



Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 1

PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 3:02 pm    Temat postu: Re: KROPKI w KURNIKU - zasady gry Odpowiedz z cytatem

leokles napisał:
Zamieszam tutaj krotka prosbe o stworzenie Kropek na kurniku, a takze wyjatkowo wyczerpujaca odpowiedz Wink

Ponieważ dopiero od niedawna jestem zalogowany na Waszej stronie, a co za tym idzie, nie posiadam wiekszego autorytetu, ale w imieniu swoim jak i zarowno znacznego grona moich znajomych i nietylko, apeluje o rozpatrzenie mozliwosci stworzenia nowej gry. Podobno, takie propozycje byly juz skladane, jednak przede wszystkim dla zaspokojenia swojego wlasnego sumienia, gdyz w znacznej mierze jestem uzalezniony od tej gry, prosze jedynie o KROPKI. Jest to gra, o ktorej popularnosci raczej nie trzeba tlumaczyc. Nie tylko na studiach, ale rowniez w liceach, gimnazjach, szkolach podstawowych, a rowniez czasami i w pracy stanowi znakomita rozrywke i przerwe w nauce, ktorej jednak niekiedy skutki uboczne bywaja bardzo niebezpieczne. Jednak nolog nie wybiera, zarowno kropki jak i inne gry moga calkowicie przejac nad nami kontrole, jesli tylko nie posiadamy wystarczajaco silnej woli.

Bede niezmiernie wdzieczny, jesli otrzymam odpowiedz w zwiazku z moim
e-mailem. Jesli bedzie potrzebna jakakolwiek pomoc z mila checia jej
udziele. Moj adres to: .

Przepraszam za tak chaotycznie napiasny list, ale emocje zwyciezyly nad
zdrowym rozsadkiem. W momencie gdy uslyszalem o takiej mozliwosci, nie tracilem ani chwili wolnego czasu i odrazu do Was napisalem.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich załozycieli kurnika

Piotr Miączński (leokles)

p.s Jesli oczekujecie na wiecej zgloszen z prosba o stworzenie
gry-Kropek,
moge dostarczyc wiarygodna liste osob zainteresowanych. Wydaje mi sie, ze to znacznie ulatwiloby przgladanie poczty, ale calkiem mozliwe ze jestem w bledzie i wolicie aby kazdy z osbna do Was pisal. Raczej nie predko o tym sie przekonam, ale kto wie... w dzisiejszych czasach wszystko jest mozliwe.


A oto odpowiedz...

"Mam te gre w planach, podobnie jak kilka innych..
Trudno powiedziec, kiedy moze sie pojawic.."

M.
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Zasady i nauka gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies