Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kilka pytań

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Forum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
immemorial_enemy



Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 15

PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 9:02 pm    Temat postu: Kilka pytań Odpowiedz z cytatem

Mam kilka pytań do osób znających się na tej grze:

1. Czy istnieje jakaś federacja zrzeszająca graczy w tę grę (tak jak np, Federacja Szachowa czy Federacja Renju)? Taka federacja mogłaby np. organizować mistrzostwa świata.

2. Czym jest "basen" w tej grze, może potraficie to jakoś wytłumaczyć? Bo niby jest to forum o "Kropkach", a nic o tym nie ma. Pytał się wprawdzie ktoś kiedyś o to, ale odpowiedzi mu nie udzielono.

3. Czym jest gra na BO? Czy jakoś tak, bo czytałem, że niejaki michals2 preferował tak grać?

4. Może jest jakiś słowniczek terminów do tej gry?
Ja, gdy grałem w to w szkole z kolegami i koleżankami (byłem nawet dobry, właściwie to najlepszy z klasy ode mnie, ale od was pewnie i tak bym dostał), to wymyśliliśmy kilka terminów do tej gry, m.in. takie, jak
"państwo", "imperium", "królestwo" - zdobyty obszar

"kleszcze" - sytuacja, w której przeciwnik w następnej turze stworzy sobie państwo poprzez połączenie kropek (a więc każda sytuacja, w której nastąpi otoczenie kropek, ale zawsze był jakiś klimat, gdy się mówiło "założyłem ci kleszcze")

"spiżarnia" - sytuacja, w której przeciwnikowi wystarczy postawienie jednej kropki, by otoczyć kropki przeciwnika, ale mimo tego nie czyni. Natomiast obrona przez drugiego gracza jest bezsensowna, gdyż, żeby obronić swe kropki potrzebuje 2 albo 3 tur (w zależności od postawionej pułapki). Przeciwnik natomiast nie otacza kropek tego gracza, gdyż uważa, że bardziej opłaca mu się zagrywać teraz w innym miejscu, a te kropki otoczy kiedyś indziej. "Spiżarnia" jako termin powstała przypadkowo, gdy nie otoczyłem kropek kolegi, a on na to "Co to, kurwa, za spiżarnię tworzysz?" No i tak już zostało.

Swoją drogą można by wymyślić taki słownik terminów do tej gry. Jeśli nie ma żadnej federacji aktualnie, znaczy to, że kto pierwszy wymyśli jakieś ogólne zasady, stanie się jakby autorem tej gry.
Te przedstawione przeze mnie wyżej terminy, używaliśmy tylko u nas w szkole, zamieściłem je tak, żeby przypomnieć sobie stare, dobre czasy.
Teraz nie ma już z kim grać i muszę grać w "Gomoku" na Kurniku.

AHA

Prześlijcie mi na e-maila immemorial_enemy@vp.pl jakieś ogólny obrys zasad, a postaram się to jakoś ułożyć w kupę i wysłać list do Mafa. Możecie podawać jakieś pomysły, jesli macie.

Pozdrawiam,
immemorial_enemy
Powrót do góry
 
 
Polkolordek



Dołączył: 24 Maj 2003
Posty: 503
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Nie Sty 29, 2006 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1 z tego co wiem to nie ma zadnej federacji
2 basen to robienie wielkiego obszaru swoimi kropkami, ktory ma na celu zmuszenie przeciwnika pod koniec gry do stawiania w nim kropek
3 BO to gra do ostatniego miejsca na kartce/planszy
4 slowniczka nie ma, choc sa rozne okreslenia michalsa Laughing
5 Zasady sa ladnie spisane na tym forum Razz
Pozdro Wink
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Forum ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies