Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zmiany w systemie gry

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Zasady i nauka gry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
radji



Dołączył: 17 Cze 2002
Posty: 556
Skąd: z Siedlec

PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 1:02 pm    Temat postu: Zmiany w systemie gry Odpowiedz z cytatem

Wielokrotnie już wspominalem, jak i wielu z was o wprowadzeniu do kropek mozliwości pasowania, podobnie jak ma to miejsce w go. Otóz, w przypadku kiedy jeden z graczy postawienie kropki uważa za bezcelowe, poprostu wciska przycisk pas, jesli w tej samej turze obaj gracze wcisna przycisk pas, komputer konczy rozgrywke i oblicza "baseny" które wcześniej ewentualnie obaj gracze stworzyli. Do basenów nalezalo by dodac wtedy punkty ktore gracz zdobyl wczesniej otaczając kropki przeciwnika.

Kolejnym sposobem na zmiany, dośc rewolucyjnym i sam szczerze powiedziawszy nie jestem w stanie okreslic, jak duzy mogłby miec on wplyw na gre. Wiadomo, ze w go mozna zbijac pionki rowniez te ustawione przy bokach planszy. Nie proponuje natrulnie podobnego rozwiązania, ale aby w pewnym stopniu uniemozliwić gre obronną kierując sie na boki, wprowadzić na trzy zewnetrzne linie kropek, punkty karne dla gracza ktory postawi tam kropkę. Spowodowalo by to wieksze zastanowienie gracza broniącego się. Wydaje mi sie że dalo by to wieksze mozliwości graczowi atakującemu.

Pierwsza zmiane dam bym w ciemno, druga natomiast na probe. Mysle że bedzie mozliwośc przedyskutowania tej sprawy na forum i że zainteresują sie nia wielu graczy.
Powrót do góry
 
 
mastersx



Dołączył: 17 Sty 2003
Posty: 129

PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no coz to pierwsze to jest dpobra sprawa, nie trzeba wypelniac basenow i wiadomo co i jak, ale 2 to nie jest to, to sa kropki a nie go i nie ma ensu ich upodabniac do go!!!!
Powrót do góry
 
 
leokles



Dołączył: 07 Gru 2002
Posty: 640
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 6:50 pm    Temat postu: Dzien zyczliwosci Odpowiedz z cytatem

Z mojego punktu widzenia obie zmiany są do przyjęcia i jak najbardziej można byłoby spróbowac tych rozwiązań. Dobrze jednak byłoby zachować aktualną wersję kropek, dodając jednocześnie nowe możliwości dla osób poszukujących niewielkiej odmiany.

Dodatkowo aby urozmaicić grę i dać szansę początkującym graczom można byłoby stworzyć "przewagi" Mianowicie amatorzy dostawali na początku gry możliwość postawienia 2,3 bądź 4 kropek więcej, tak aby zrównowarzyć poziom.

Pozdrowienia dla Wszystkich Kropkarzy. Ponieważ jest dzisiaj dzień życzliwości, Ciebie równiez Michals pozdrawiam Wink
Powrót do góry
 
 
kibic777
kropki.legion.pl


Dołączył: 03 Cze 2002
Posty: 119

PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@radji: 1 punkt jest rozwazany natomiast drugi jest bez sensu

w go jest zycie w postaci 2 oczu wobec tego nie potrzeba gonic do sciany zeby obronic terytorium, lepiej niech gracze w kropki naucza sie lepiej atakowac...

atak wymaga precyzji w tej chwili wiekszosc ruchow nawet u dobrych graczy to ruchy przypadkowe, dlatego atak jest taki trudny

@leokles: gra na handi jest mozliwa od kilku dni na planszach 19x19 i 13x13, dostepna liczba handicapow 2-9, gra na tych planszach jest mozliwa tylko z handicapami i tylko gry towarzyskie

szczegoly na tamat najnowszych zmian:
http://szkrab.kropki.legion.pl/wiki/index.php/Zmiany
Powrót do góry
 
 
michals2



Dołączył: 06 Lut 2003
Posty: 445

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 12:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem przeciwny propozycjom radjego a szczegolnie drugiej bo to jest tworzenie nowej gry.
Powrót do góry
 
 
TheBest78



Dołączył: 16 Lip 2002
Posty: 281
Skąd: z Pcimia Dolnego

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 5:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radji nie pij tyle Smile to nie trzeba bedzie zmieniac zasad gry Smile poprostu zacznij trenowac Smile Smile Smile

A co do Handicupow leos to przejrzyj dokladnie opcje, no chyba ze jedziesz na starym aplecie i nie zauwazyles Smile
Powrót do góry
 
 
Polkolordek



Dołączył: 24 Maj 2003
Posty: 503
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsza zmiana jest ok, znacznie przyspieszyloby to gry na baseny, ktore pod koniec robia sie nudne.

Druga stanowcze nie Wink Nie widze sensu upodobniania kropek do go, jak ktos ma ochote na elementy go to niech pogra po prostu w go Razz ja z checia z kims zagram Twisted Evil
Powrót do góry
 
 
leokles



Dołączył: 07 Gru 2002
Posty: 640
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 11:43 am    Temat postu: Ciemno wszedzie, glucho wszedzie... Odpowiedz z cytatem

Starość nie radość. To się troszkę wygłupiłem z tymi handicupami. Może faktycznie jestem mało spostrzegawczy, ale prawdę mówiąc nie wiedziałem, że istnieje taka możliwość do momentu, gdy Kibic o tym nie wspomnial tutaj na forum.
Dziękuję za rychłą odpowiedź i przepraszam za me niedopatrzenie.
Powrót do góry
 
 
leokles



Dołączył: 07 Gru 2002
Posty: 640
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przydałaby się jeszcze jedna mała zmiana. Dobrze byloby moc rozegrac gre nawet po jej zakonczeniu. Mianowicie gdy czas badz przewaga punktowa rozstrzygnie o zwyciestwie, niech to nie bedzie decydowało o ostatecznym końcu. Sa osoby, ktore mysla dluzej, badz tez cos komus nieoczekiwanie wypadnie i trudno tej osobie pogodzic te dwie rzeczy. Oczywiscie po rozstrzygnięciu gry (zmianie rankingu), tylko te 2 osoby, które grały decydowałyby czy chciałyby ewentualnie jeszcze coś udowodnić badz pokazac, ze "co to byloby gdyby" (np: czas mi sie nie skonczyl) Gra po jej roztrzygnieciu ma sie rozumiec, nie bylaby juz punktowana i nie bylaby już na czas.

Mam nadzieje, że tej opcji nie przeoczyłem Wink
Powrót do góry
 
 
kopper



Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 30

PostWysłany: Nie Lis 26, 2006 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierwszy pomysl Radjiego dziala na szkrabie od wczoraj...

generalnie zalecam pomysly/uwagi/znalezione bledy umieszczac w manisie:
http://www.szkrab.net.pl/mantis/

dzieki temu bedzie porzadek i nic sie nie zgubi
Powrót do góry
 
 
leokles



Dołączył: 07 Gru 2002
Posty: 640
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A propo zmian. Może tym razem nie w samej grze, a w jej interaktywności. Otóż dobrze byłoby dodać opcję do podglądu informacji o graczu, tak aby wiedzieć jaki czas temu był on ostatnio aktywny.
Powrót do góry
 
 
TheBest78



Dołączył: 16 Lip 2002
Posty: 281
Skąd: z Pcimia Dolnego

PostWysłany: Wto Gru 12, 2006 4:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i najlepiej zeby jeszcze podawalo kiedy dokladnie ktos wlaczal komputer i wylaczal Smile i rejestrowal tez ilosc klikniec myszka, a potem na podstawie tego wyliczany bylby wskaznik aktywnosci = ilosc klikniec / ilosc wlaczen komputera Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
 
 
leokles



Dołączył: 07 Gru 2002
Posty: 640
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 12, 2006 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehehe. Zapomniałeś dodać jeszcze, że na tej podstawie powstałby nowy ranking aktywności Wink Michals mialby nowe wyzwanie Wink
Powrót do góry
 
 
kopper



Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 30

PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leokles napisał:
Przydałaby się jeszcze jedna mała zmiana. Dobrze byloby moc rozegrac gre nawet po jej zakonczeniu.


W zmodyfikowanej formie zostalo zrealizowane (klonuj gre). komentarze mile widziane (najlepiej w mantisie: http://www.szkrab.net.pl/mantis/view_all_bug_page.php)
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Zasady i nauka gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies