Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zmiany, propozycje
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Zasady i nauka gry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 8:36 pm    Temat postu: Zmiany, propozycje Odpowiedz z cytatem

Zdaję sobie sprawę, że miejscem, w którym dzielimy się pomysłami nt. zmian etc. jest mantis, ale w sumie dlaczego nie jest nim forum (które można chociaż trochę ożywić)? Nie każdemu chce się tam logować... zresztą forum czasem ktoś odwiedzi i może niechcący coś od siebie doda, mantis natomiast wątpię. W każdym razie jak ktoś z "szefostwa" uzna, że nie mam racji to olejcie albo usuńcie ten temat Cool

Mam trzy luźne propozycje...

Wiele osób narzeka po przegranej na czas, że nie zauważyło jak się kończył, nikt nie zwrócił także uwagi etc. A jakby wprowadzić np coś takiego, że ostatnie powiedzmy 30 sekund wskaźnik czasu mruga albo wyświetla się na taki oczojebny czerwony kolor? Very Happy tak żeby się wyróżniało... nie wiem, cokolwiek żeby głupie niedopatrzenia nie decydowały o czyjejś porażce (przykładów jest parę) i wcale nie pochwalam tutaj dodawania czasu w trakcje gry.

Druga sprawa... cofanie to zło Razz i aby pozbyć się tego głupiego nawyku proponuję wprowadzenie jakiejś kary za cofanie, np -1 pkt. Tak tak teraz każdy napisze: "przecież można ustawić zakaz" i ja ustawiam na swoich stołach, ale nie będę u każdego wymagał, żeby robił to samo, a strasznie mnie to irytuje jak w połowie mojego pomysłu ktoś chce cofnąć (oczywiście muszę się zgodzić, bo będę "niedobry"). Missclicki zdarzają się wiadomo, ale jak ktoś zagrał a2, chce cofnąć bo missclick a później gra m10 to Evil or Very Mad Albo tłumaczenie, że gram na touchpadzie i z braku myszki tak się dzieję.... a co mnie to obchodzi?! Kup sobie myszkę i po problemie Smile

I trzecia... plansza 25x25 (to nie jest mój pomysł, nie wiem czyj, ale z tego co zauważyłem spotkał się z dużym poparciem).

Dziękuję za uwagę. Rolling Eyes
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe dobre uwagi.pomysl z jakimis dzwiekami na ostatnie 30 sekund czasu jest spoko.ruskie tak mieli u siebie kiedys
Powrót do góry
 
 
Polkolordek



Dołączył: 24 Maj 2003
Posty: 503
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Sob Lut 28, 2009 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

plansza 25x25 to dobry pomysl Smile

dwudziestki sa za male do ataku Wink
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Sob Lut 28, 2009 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz się kopper wypowiedzieć w sprawie tej planszy? Zdecydowana większość jest za...
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Sob Lut 28, 2009 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie jest tak ze wlasnie przez nieparzysta plansze zaczynajacy ma przewage? jesli tak to jestem za parzystymi planszami. np 24-24 , 26-26
kubusio i baobab.wytlumaczcie mi prosze czemu zaczynajacy ma wieksze szanse oki?
Powrót do góry
 
 
baobab



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 344

PostWysłany: Sob Lut 28, 2009 11:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cofanie to zło, zgadzam się, ale kara za cofnięcie?
I Ty mówisz, że ja komplikuję zasady? Wink

Przez pewien czas ustawiałem zakaz, ale teraz już nie - i po prostu nie cofam nie-misklików (zwykle ostrzegam o tym na początku gry, a teraz dodatkowo na forum Smile ). Jak ktoś cofnie po 10s - odrzucam. Jak ktoś cofnie od razu - pytam czy to był misklik i jeśli ktoś powie, że nie - też odrzucam. Polecam tą metodę -- być może że lepiej oducza cofania niż zakaz Wink

Zakaz cofania to też zło, bo jednak różne rzeczy mogą się czasem przytrafić, np. kot może zapolować na myszkę Wink

Jeśli chodzi o nieparzystość boku planszy, to jak dla mnie to zupełnie bez znaczenia. Nie wydaje mi się, żeby ruch na środku planszy był taki super super...

senny: może argument statystyczny?
na eido jest teraz 11832 w których wygrał czerwony, i 13044 gier, w których wygrał niebieski -- różnicę widać
Powrót do góry
 
 
kopper



Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 30

PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 8:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z dodaniem nowych rozmiarów planszy nie powinno być większych problemów (poza problemem ze znalezieniem czasu na zaimplementowanie tego). poproszę tylko o końcową informację jakie rozmiary mają się pojawić i na których z nich ma być możliwość rozgrywania gier rankingowych.

tą informację poproszę oczywiście w manisie - dla mnie jest dużo wygodniejszy. generalnie taka uwaga: ew dyskusje o nowościach, zmianach, błędach niech będzie na forum. a jak już coś konkretnego się urodzi to poproszę do mantisa
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mam argumentow apropo czy zaczynajacy ma przewage i czy ma to cos wspolnego z parzystoscia czy nieparzystoscia planszy.myslalem ze ktos wie cos wiecej na ten temat,bo ja nie wiem.

a ze niebieski wygrywa czesciej to moze tez miec wplyw kto czesciej zasiadal jako niebieski,nie wiem.
Powrót do góry
 
 
baobab



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 344

PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To że rozpoczynający ma pewną przewagę, szczególnie na 20x20 jest dla mnie dość jasne. Popatrz na gry z handi -- nawet na 2 handi bardzo ciężko się gra, jeśli przeciwnik ma podobny poziom. A bez handi niebieski wprawdzie zaczyna z jedną kropką (a nie np. dwoma), ale stawia ją gdzie chce.

A jeśli chodzi o planszę, wolałbym 25x25 niż 24 lub 26 -- niech będzie jedna nieparzysta dla odmiany.
Powrót do góry
 
 
kubusio



Dołączył: 08 Sty 2003
Posty: 391
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest faktem, że zaczynający ma drobną przewagę. Parzystość planszy nie ma tutaj jednak większego znaczenia, miałaby, gdyby zawsze zapełniało się wszystkie pola planszy bo wtedy gracz drugi zawsze stawiałby kropkę ostatni - co jak wiemy ma wpływ na wynik.
Ponieważ jednak stawiając np. stop otaczający kropkę oraz 1 puste pole zmieniamy ilość pól, na których (kończąc grę poprzez wypełnienie basenów) postawione będą kropki (zmniejsza się ona o to jedno otoczone pole np. z 400 do 399) - to parzystość planszy na starcie nie ma znaczenia.

Osobiście, wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie plansz o dowolnych wymiarach (tj. dowolnej szerokości / wysokości) - rosjanie np. grają chyba na czymś (jeśli dobrze pamiętam) w rodzaju 38-32.

Nikt nie mógłby już narzekać na brak takiej planszy, na jakiej grać lubi.
Powrót do góry
 
 
radji



Dołączył: 17 Cze 2002
Posty: 556
Skąd: z Siedlec

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie cofania, ktore faktycznie jest denerwujące czasem. Ale każdy może postawić kropkę przypadkiem. Proponowałbym wprowadzić coś na zasadzie, że każdy zawodnik po wykonaniu ruchu, ma 3 sekundy na cofnięcie. Jeśli z nich nie skorzysta, cóż przepada mu ta opcja.
Powrót do góry
 
 
Grzesiek2f



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 326

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to tak jak u ruskich. wg mnie ta opcja troche wydluza partie, ale moglaby sie okazac przydatna.
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomysł radjiego ++ Very Happy
Powrót do góry
 
 
menor



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 285
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy wy przypadkiem nie kombinujecie juz za bardzo?? to czy ktos ustawi zakaz cofania czy nie to tylko i wylacznie jego sprawa, w koncu on tez cofac nie moze. Tak samo jak ktos chce cofnac jest to twoja kwestia czy mu pozwolisz czy nie. Ja osobiscie zawsze cofam miskliki, a w innych przypadkach to juz roznie. Jesli widze ze i tak wygralem cofam, co mi zalezy, jesi jest poczatek gry to tez cofne raz, jesli gra jest bardzo ciekawa, a przeciwnik zrobi totalnie glupi ruch to sam proponuje zeby cofnal i dograc do konca. Jesli gra jest do ligi to cofam tylko i wylacznie misy. Wydaje mi sie ze jest to sprawiedliwe.
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale takie coś na pewno by nie zaszkodziło. Ja cofam ostatnio tylko missy, ale przez to już parę razy focha widziałem Razz , "ja bym ci cofnął" albo i gorsze texty (chociaż to raczej między zielonymi)... no cóż wiadomo, że to nic takiego, ale mi taka opcja się podoba.
Zresztą na razie to i tak się pewnie nie pojawi, bo podobno jest znacznie więcej ważniejszych zmian do wprowadzenia.
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Zasady i nauka gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies