Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kropki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Forum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Amlaith



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 3

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 1:21 pm    Temat postu: Kropki Odpowiedz z cytatem

Witam.
Nie byłem pewny, gdzie napisać ten temat. Mam nadzieję, że trafiłem dobrze.
Chciałem się podzielić moim "dziełem". Napisałem moje kropki na konkurs (ba, dostałem się jak na razie do finału).

Gra działa na XP i Viście. Nie sprawdzałem na starszych, chociaż bardzo możliwe, że ruszy (wszytko jest w WinAPI).
Gra ma kilka bugów (na razie naliczyłem się dwóch).
Bardzo prosiłbym o opinie, mile widziana konstruktywna krytyka.
Pozdrawiam. Very Happy
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze duży plus, że podjąłeś się tego Smile ale chciałeś krytyki to proszę bardzo Razz

1) nie wyświetla się wynik
2) przydałaby się opcja pokazywania czyj jest teraz ruch
3) autostop wrrrr
4) każdy brzeg planszy powinien być taki jak ten dolny - pozostałe są do poprawy (szczególnie lewy i górny)

Może tyle tak na pierwszy rzut oka. Btw co się stanie, gdy skończą się pola? bo rozumiem, że nie ma gry na przewagi a właśnie koniec planszy = koniec gry. Ale całkiem miło to wygląda i przyda się do testowania jakiś zagrań w swoim zakresie. Do tego jednak przydałoby się cofanie.
Jednak muszę Cię zmartwić... wersji ze szkraba to raczej nie pobije, ale może kiedyś? Smile
Grę odpalałem na XP. Smile
Powrót do góry
 
 
bartek641



Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 32

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O fajnie Smile

A mógłby ktoś (np. autor Wink, ale niekoniecznie) napisać, co ten program robi? Tzn. czy po uruchomieniu możemy grać z komputerem, czy z kimś innym (poprzez sieć?), czy i jedno i drugie?

Czy masz jakąś stronkę programu? Na RapidShare niczego się nie da dowiedzieć...

A przy okazji zachęcam do dzielenia się kodem źródłowym i używania wolnych licencji (dlaczego?).

Jeszcze mała autoreklama Wink-- drobiazgi, przy których miałem jakiś udział:
http://www.nongnu.org/kropki/
http://eidokropki.reaktywni.pl/
http://kropki.dl.pl
zapraszam do współpracy -- nie warto dublować kodu...
Powrót do góry
 
 
Amlaith



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 3

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 4:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, zdaję sobie sprawę, że jest to jeszcze bardzo uboga wersja.
@twister:
1 i 2 mam zamiar to wprowadzić w pasku stanu, będzie to bardzo wygodna i przejrzysta forma wyrażenie tej informacji
3 sorki, niestety nie rozumiem pojęcia (nigdy nie zapoznałem się z oficjalnymi zasadami, gry nauczyłem się w szkole)
4 postaram się również i to poprawić
Gra kończy się po zapełnieniu planszy, ale przewagi też jakoś dorzucę
@bartek641
Program jest na razie w naprawdę wczesnej fazie rozwoju, może później postaram się o jakąś stronkę. W dużym skrócie: są to kropki dla dwóch graczy na jednym kompie. Nie wiem, czy będę się chciał babrać w AI, ale grę przez sieć mam nadzieję kiedyś umożliwić.
Co do kodu gry, to powiem Ci, że prawdopodobnie go udostępnię, kiedy tylko zrobię tam mały porządek, bo w tej chwili jest straszny bajzel.
Powrót do góry
 
 
Grzesiek2f



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 326

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm cos mi tu nie gra...



ale ogolnie respekt dla autora, sam bym sie nie podjal takiej proby. mam nadzieje wiadomo o co mi chodzi na zalaczonym obrazku ;p
Powrót do góry
 
 
Amlaith



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 3

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mały update. Graficznie niewiele: pasek stanu (który informuje o aktualnej turze), inny styl kontrolek (trochę mnie to wkurzało xD) oraz koniec ze stawianiem kropek na krawędziach planszy.
Pod maską zmieniłem trochę sposób oznaczania pól, mam nadzieję że to rozwiąże niektóre problemy.
LINK:
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Forum ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies