Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

najprawdopodobniej beda kropki na szkrabie ale

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Forum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mastersx



Dołączył: 17 Sty 2003
Posty: 129

PostWysłany: Sro Lip 30, 2003 8:06 pm    Temat postu: najprawdopodobniej beda kropki na szkrabie ale Odpowiedz z cytatem

potrzebni sa ludzie do testów
Powrót do góry
 
 
mastersx



Dołączył: 17 Sty 2003
Posty: 129

PostWysłany: Sro Lip 30, 2003 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
pozdwole sobie odpisac Wam hurtem...
poczytalem Wasze maile, znalazlem Wasze formum... i sie chyba na kropki
skusze. Jednak bedzie to wymagalo rowniez pracy od Was.
Przede wszystkim nigdy nie sprawdzalem jak szkrab zachowuje sie podczas
dzialania (zerwane polaczenia, lagi). Serwer stoi jakies 1,5m od mojego
komputera, wiec ja nie mam z tym problemu. Czyli ja to widze tak ze zrobie
kropki (wersje wstepna) i dam kilku osobom do przetestowania (przy okazji
sprawdze sobie caly mechanizm klient<>serwer w szkrabie). Wiec prosilbym
kilku smialkow ktorzy mieliby ochote testowac (podajcie jakiej przegladarki
uzywacie)
Poza tym prosilbym Was o zasady ktore bede mogl wkleic na strone (jasne
czytelne i nie przeklejone z kroniksa)
Co do zasad to sam w podstawowce namietnie gralem w kropki, wiec mniej
wiecej wiem o co tam biega. Chociaz nigdy nie liczylismy punktow. W zwiazku
z tym mam pytania:
- przeciwnik otoczyl mi kropke pozniej ja otoczylem jego otoczenie. jak
liczone sa mi punkty (moja kropka w jego obszarze to juz chyba nie jest -1
dla mnie), poza tym przeciwnik powinien tracic chyba wiecej punktow za swoje
kropki (i za ta moja w jego obszarze). prosze o dokladne wyjasnienie
- ustawione jest ze wygrana nastepuje przy przewadze 15. nie ma juz zadnego
miejsca na planszy. Przeciwnik ma 7 punktow a ja 3. jaki jest wynik takiej
gry? remis (bo nie bylo 15 roznicy), czy jego wygrana (bo jednak ma wiecej
punktow) ?
Wiecej pytan mi sie nie nasuwa (jak sie pojawia bede Was meczyl). Co do
terminu realizacji to nie chce 'wrozyc z fusow'. Gra wymaga kilku algorytmow
(chociazby czy otoczenie jest poprawne itp), wiec moze to troche potrwac,
termin dwoch tygodni na wersje wstepna jest 'sredniooptymistyczny' (chyba ze
bede mial zawal albo cos w tym rodzaju). Tak swoja droga to wolnego czasu to
ja az tak specjalnie nie mam Smile.
Chyba wsio, mam nadzieje ze to dobre dla Was wiesci.
pozdrawiam
kopper
ps. dzieki za pozdrowienia Smile
Powrót do góry
 
 
TheBest78



Dołączył: 16 Lip 2002
Posty: 281
Skąd: z Pcimia Dolnego

PostWysłany: Sro Lip 30, 2003 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sytuacji gdy gra sie do 15 przewagi przy zakropkowaniu całej planszy, bierze się pod uwagę wynik końcowy. Czyli jeżeli było 7:3 to wygrywa ten co ma rzecz jasna 7 Wink

Co do liczenia punktów nigdy se z tym jakoś nie radziłem. Laughing Jedyne co kojarze to to, że za zamknięcie swojej kropki przeciwnik dostawał 3 pkt.
...ale jak myślę punktacja to rzecz względna i umowna, więc tą kwestię proponuję zostawić na sam koniec.

A i jeszcze jedna rzecz. Możnaby trochę te kropeczki urozmaicić. Czyli wprowadzić opcje typu: handicapy, zakaz cofania ruchów, automatyczne łączenie (komputer by łączył w najprostszy sposób jaki by się dało - czyli za pomocą np przycisku "Łącz automatycznie" komp mógłby zaznaczyć cały obszar. Przydatne to mogłoby być gdy są jakieś duże otoczenia do wykonania, a i z małymi wokół jednej kropki byłoby przydatne. No cuż leniwy to ja troszkę jestem Wink Wink Wink No i w trakcie łączeń mógłby się czas zatrzymywać.

Kolejna bardzo ważna sprawa: Naniesienie współrzędnych na plansze, czyli na przykład, żeby było wiadomo, że jeżeli ma ktoś postawić kropkę w b2, to żeby było jasne i oczywiste, gdzie ma postawić. Przydałoby się też zapisywanie wszystkich partii (przy wykorzystaniu tych własnie współrzędnych) na wzór Kurnika i "go", aby każdy mógł sobie przeglądać swoje, a może i nawet cudze partie w celach szkoleniowych, analitycznych, etc.

To chyba wszystko co mi na razie przychodzi do głowy. Jak żłopne browara może mi coś więcej wpadnie. Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
 
 
Polkolordek



Dołączył: 24 Maj 2003
Posty: 503
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Sro Lip 30, 2003 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie mam na razie zadnych pomyslow, ale moge testowac kropki Very Happy Very Happy
Nie moge sie doczekac Very Happy
Powrót do góry
 
 
szwagiereczek



Dołączył: 25 Maj 2003
Posty: 567
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sro Lip 30, 2003 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż napisałem już o tym w innym poście , wysłałem już kopperowi odpowiedz na zadane przez niego pytania wraz z zasadami
Powrót do góry
 
 
Kaisuj



Dołączył: 30 Lis 2002
Posty: 276
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Lip 31, 2003 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobre pomysly Best. Mam tylko dwie uwagi. Zakaz cofania ruchow powinien byc moim zdaniem opcjonalny, a nie wymuszony, chocby ze wzgledu na partie szkoleniowe. Poza tym moze byc problem z opisaniem planszy o wymiarach 50x50 bo nie ma tylu liter w alfabecie, ale w sumie mozna wprowadzic po ostatniej literze lafabetu cos w rodzaju AA1, AB1, AC1 itd. MOzna by tez ewentualnie zastosoweac podawanie wspolrzednych liczbowych, a nie literowo-liczbowych na zasadzie osi XY. Czyli przykladowo C5=(3,5). Mysle, ze to jest nawet lepsze rozwiazanie. Handicapy to chyba najwazniejsze udoskonalenie, jakie moznaby wrowadzic. Automatyczne otaczanie moze nie byc takie proste w wykonaniu, ale zgadzam sie, ze czas powinien sie zatrzymywac na czas otaczania, np. po wcisnieciu klawisza stop. Tylko, ze to daje pewna mozliwosc manipulacji, bo ktos moze sobie nacisnac stop i zaczac myslec w tym czasie, by potem postawic tylko jedna kropke. Na Cronixie sie dalo postawic jedna kropke po nacisnieciu stopa. Wiec trzebaby wymusic otaczanie po nacisnieciu stopa, by uniknac takich sytuacji. Genialny pomysl z mozliwoscia przesylania partii na adres e-mail. Co prawda to rodzi dodatkowy problem, ze nie ma oprogramowania, ktore by czytalo cos takiego i automatycznie nansilo kropki ruch po ruchu tak, jak jest to zapisane w formacie SGF w przypadku Go. Zastanawialem sie czy istnialaby mozliwosc wykorzystania w tym celu formatu SGF. Sa chyba programy, ktore maja mozliwosc ustawiania wielkosci planszy wiekszej niz 19x19. Chyba sie z czyms takim spotkalem. Zreszta poprzegladam w najblizszym czasie edytory do zapisu partii go. Bo mimo wszystko recznie nanoszenie i analizowanie partii to kiepska sprawa. No chyba, zeby zrobic cos takiego na stronce, ze jakis aplet by wczytywal taka zapisana partie i wyswietlal to na stronce. Ja sie nie znam, ale to chyba mozliwe, skoro mozna grac to moznaby tez sobie wyswietlic taka zapisana partie na stronce i nie trzebaby bylo kombinowac. No, ale ja sie na tym juz nie znam, tylko pisze, co mi sie pomyslalo.
Z tym liczeniem punktow to chya jest tak, ze nie liczy sie punktow za kropki wtornie otoczone. Ostatnio zastanawialem sie rowniesz co by bylo, jakby wprowadzic do kropek zasade "ko", ale to chyba nie ma najmniejszego sensu, gdyz przeczyloby to zasadzie, "co otoczone to moje". Ale handicapy jak najbardziej. Tylko zeby byly one zrobione tak, jak na kurniku, tzn z mozliwoscia stawiania w dowolnym miejscu. Bow go teoretycznie sie stawia je w okreslonych miejscach. Ale czytalem o tzw chinskim handicapie, ktory polega na tym, ze czarny gra tam, gdzue chce, a bialy pasuje odpowiednia liczbe razy. Wazne jest rowniesz to, by byla mozliwosc pomijania gry. Zastanawialem sie rowiesz nad rankingiem i tym, co by mozna byo zrobic z nabijaczami, oraz osobami zwanymi popularnie jako "przebierancy". Na tych drugich to chyba nie ma sposobu, ale o pierwszych trzeba powaznie pomyslec. Zastanawialem sie nad jakims systemem podwojnego rankowania w celu urealnienia drabinki. Ale na razie jeszcze nie mam pomyslu na konkretne rozwiazania. Wstepnie myslalem o czyms takim, by przyznawac drugi ranking w inny sposob niz tylko za wygrane, przegrane, remis. Chodzi o to by rozgrywac specjalne rodzaje gry. Do tej pory byly towarzyskie i rankingowe. A ja myslalem o czyms specjalnym. Najlepsi mogliby grac ze soba wlasnie taki rodzaj partii, w celu ustalenia rzeczywistego rankingu. Powiedzmy, ze mozliwosc gry TAKIEJ partii rankingowej mieliby uzytkownicy o zwykleym ranku powyzej 1500. Grali by miedzy soba w celu ustalenia kto od kogo jest lepszy. To by w sumie moglo zastapic prowadzenie ligi itp. Oczywiscie turnieje to co innego. Chodzi o to by w czolowce nie znajdowalby sie byle kto. No i taki Michals moglby sobie nabijac ile chce, a wiadomo, ze gdyby chcial zagrac z kims dobrym to by przegral. Dla nas oczywiscie ten drugi rank bylby wazniejszy, bo bylby prestizowy. No i dobrze by bylo, zeby granie tym systemem, jaki proponuje uniemozliwialo gre BO. Moze to troche radykalna propozycja, ale zastanowcie sie nad tym. Dobrze by rowniesz bylo, by byly prowadzone statystyki na wzor tych na kurniku, przynajmniej jesli chodzi o te partie o "prestizowy ranking". Byloby wiadomo ile razy i z kim sie przegralo oraz jakim wynikiem. To mogloby byc pomocne nawet w swtorzeniu czegos takiego jak okreslanie sily zawodnikow w systemie dan/kyu. Dobra, na raie nie mam wiecej pomyslow i na wzor Besta musze pojsc na piwo:))
Pozdrawiam goraco wszystkich kropkowiczow i zachecam do testowania.
Powrót do góry
 
 
radji



Dołączył: 17 Cze 2002
Posty: 556
Skąd: z Siedlec

PostWysłany: Sob Sie 02, 2003 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem na ty, Szkrabie i zauważyłem że jest tam malo ludzi, ale gwarantuje ze gdy tam pojawią się kropki to zejda sie tam wszyscy kropkarz ez calej Polskii:)). no ja napewno. Przepraszam ż enie moge z wami testowac tej gry, gdyż sprawe komplikuje nieco mój wyjazd, ale mam nadzieje że gdy wróce i wpadne na szkraba bedzie na nim stara ferajna kropkowa, naturalnie na kropkach.
Powrót do góry
 
 
Kaisuj



Dołączył: 30 Lis 2002
Posty: 276
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Sie 02, 2003 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mozesz byc o to spokojni. I jesli nie zrobia kropek na kurniku, a te na szkrabie dojda do skutka i beda dzialac, to my na pewno tam bedziemy. A co do szkraba to mam pewne watpliwosci. Ich serwer jest jakims bardz niestabilny i ciagle mnie wywala. I nie chodzi nawet o go, ktore jest na etapie testow. Wchodzilem na szachy i bylo to samo. Ledwo wszedlem, to mi wyrzucalo komunikat, ze zostalo zerwane polaczenie z serwerem, zebym zamknal okno i wczytal je ponownie. No chyba, ze to jest tylko taki test takiego komunikatu. Wink
Powrót do góry
 
 
szwagiereczek



Dołączył: 25 Maj 2003
Posty: 567
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sob Sie 02, 2003 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż trzeba będzie przemówić do koppera i powiedzieć mu co nam pasuje a co ne w końcu mamy to testować no nie:-)

Radji o to sie nie martw jak ludzie usłyszą o kropkach to zlecą sie tam te wszystkie oversery, gothary i inne sztandary Wink
Powrót do góry
 
 
Kaisuj



Dołączył: 30 Lis 2002
Posty: 276
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Sie 02, 2003 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgodnie z obietnica zarejestrowal sie moj kumpel, mruko. On rowniesz jest chetny do testowania, wiec mozesz go dolaczyc do listy:))
Juz sie nie moge doczekac tego testowania.
Powrót do góry
 
 
Polkolordek



Dołączył: 24 Maj 2003
Posty: 503
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Sob Sie 02, 2003 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podobnie jak ja kaisuj podobnie jak ja kaisuj Very Happy Very Happy Very Happy
Ale bedzie zajebista zabawa z kropeczkami Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Powrót do góry
 
 
Kaisuj



Dołączył: 30 Lis 2002
Posty: 276
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Sie 03, 2003 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcialem powiedziec, ze jutro jade do Babci, wiec mnei nie bedzie na necie, ale tylko na kilka dni, i na testowanie na pewno wroce.
Czekam z niecierpliwoscia na ten wielki dzien.
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Forum ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies