Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zmiany, propozycje
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Zasady i nauka gry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ricardo



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 230
Skąd: Andrespol(łóDź)

PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo mądrze napisane, całkowicie się zgadzam, czytając to wpadłem na sugestie dla michalsa a może i nawet rozwiązanie jego problemu. Mianowicie Michalsie może załuż sobie drugi nick ?? Na nim będziesz grał tylko z lepszymi lub np. z fioletami i nie będziesz musiał się przejmować, że przegrasz bo to drugi nick... albo nawet z przebierańcami, którzy nawet jak wygrają to ten rank będziesz miał gdzieś...
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie proponuj mu Ricardo rozdwojenia jaźni, bo to się może źle skończyć. Pewnie wystarczająco zajmujące i wyczerpujące jest żmudne nabijanie na jednym nicku...
I oczywiście trudno nie zgodzić się z tym co napisał Kibic Wink
A tak na marginesie... ma ktoś jakiś pomysł, żeby zwiększyć frekwencję na szkrabie szczególnie poprzez nowych graczy?
Powrót do góry
 
 
michals2



Dołączył: 06 Lut 2003
Posty: 445

PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kibic, nieprawdą jest, że negatywny stosunek niektórych graczy do mnie wynika z tego co robiłem na cronix. Te osoby które teraz się wobec mnie źle zachowują nie grały nawet na cronix. I ja gram adekwatnie do swojego rankingu.

Ostatnio zmieniony przez michals2 dnia Wto Paź 27, 2009 7:30 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
 
 
michals2



Dołączył: 06 Lut 2003
Posty: 445

PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ricardo, dla mnie problemem nie jest przegrana z normalnym przeciwnikiem tylko z przebierańcem, który ma dużo niższy rank niż na swoim prawdziwym nicku.
Powrót do góry
 
 
Ricardo



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 230
Skąd: Andrespol(łóDź)

PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc grając na nicku który Cie nie obchodzi i na którym przegrana z kim kolwiek nie robiłaby większego wrażenia rozwiązała by ten problem.
Powrót do góry
 
 
Ricardo



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 230
Skąd: Andrespol(łóDź)

PostWysłany: Sro Paź 28, 2009 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powracając do pierwotnego tematu, który już był poruszany a mianowicie co by tu zrobić żeby więcej ludzi zaczeło grywać na szkrabie w kropki ?? Z moich obserwacji Very Happy wynika, że o to będzie coraz ciężej. Może nie tyle co o ilość nowych ludzi a o zwiększającą się liczbą stałych bywalców i dobrych graczy. Wiadomo, że my jesteśmy o wiele lepsi od tych nowych czasami uważających się za mistrzów. Ale jak już przychodzą nowi ludzie to nie mają z kim grać, no chyba, że z michalsem a zagrając z nim raz pewnie ochota do gry im zanika i raczej nie powrócą już nigdy. Postawcie się na ich miejscu jesteście nowi chcecie z kimś zagrać często ci nowi proszą czy by ktoś z nimi nie zagrał nie dość, że albo nie dostaną odpowiedzi bo wszyscy ich zleją albo na dodatek jeszcze ktoś na nich warknie... Jak taki ktoś ma powracać na kropy a tym bardziej ma mieć chęć nauczyć się lepiej grać ? W sumie do zależy od charakteru i chęci ale myśle, że w jakiś sposób moglibyśmy w tym pomoć prznajmniej ja się tak czasem staram. Podpowiadam albo staram się wciągnąć w grę czy coś wytłumaczyć... A jeszcze tutaj panuje taki zabobon nie wiem jak to nazwać, że jak się zagra z zielonym czy o wiele gorszym to się nabija i jest się niefajnym to mnie też denerwuje... A z kim mają grać jak nie z lepszymi od siebie ci nowi jak nie z lepszymi ? tak szybciej nabiorą doświadczenia wg mnie. Dzisiaj mam jakąś wene nie wiem czy was to poruszy czy nie i czy się zgadzacie czy też być może nie(w sumie mam to gdzieś), ale jakoś lepiej się czuje jak to wyrzuciłem z siebie Very Happy pozdro for all!!! Cool
Powrót do góry
 
 
michals2



Dołączył: 06 Lut 2003
Posty: 445

PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 1:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ricardo, nowi bywa że grają ze mną nie raz, tylko wiele razy, nawet ponad 10 i wcale nie tracą chęci do gry z tego powodu.
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michals2 napisał:
nowi bywa że grają ze mną nie raz, tylko wiele razy, nawet ponad 10 i wcale nie tracą chęci do gry z tego powodu.

Parę sekund po wejściu na szkraba dostają zaproszenie i są pewnie tak zszokowani, że nie mogą odmówić Razz

Wg mnie nowi mają z kim grać... często siedzi jakiś gość i to jemu brakuje przeciwnika. Ja sam staram się czasem zagrać z kimś zielonym jak zaprosi, ale towarzysko. Najlepsze są handicupy, bo mi jest trudniej a oni mają większe szanse. Po drugie jakby zielonych/słabych niebieskich - czyli generalnie nowych graczy było więcej to mogliby grać między sobą. Często jednak nie znają do końca przepisów albo nie wiedzą jak zaznacza się stopa - dlatego tak ważne wg mnie jest szybkie zrobienie jakiegoś widocznego odnośnika do zasad gry. Ale czy coś idzie w tym kierunku?
Żeby zawsze można było z kimś zagrać przydałby się jakiś komputerowy gracz, który na tych nowych by zupełnie wystarczył... oni polubili by grę i przyzwyczaili się - ale rozumiem, że to już nie jest takie proste. Wieczne przegrywanie (np. z ich guru michalsem) w końcu ich zniechęci na dobre.
Oczywiście przydałaby się jakaś reklama www, to już jednak wymaga $$$ i też nie jest pewne, że przyniesie spodziewane rezultaty.
Nie wiem, może ten temat wydaje się błahy, ale za jakiś czas może zabraknąć nowych graczy i kropki odejdą na jakiś czas w niepamięć. Potrzeba jakiejś świeżej krwi Razz
Też się rozpisałem... przykładowo teraz na szkrabie jest 1 gość (wiem taka pora, ale tylko jeden na całą PL). Oby za jakiś czas frekwencja o tej porze była wiele x razy większa Smile
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Sob Paź 31, 2009 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejna wg mnie ważna sprawa, być może jest na mantisie - nie wiem, ale tutaj więcej osób zagląda, więc może to zyska szybciej poparcie.

Fajnie jakby dało się podglądnąć IP osoby, która się właśnie weszła na kropki, np gdzieś w profilu. Tyczyło by się to zarówno zalogowanych osób jak i gości. Wydaję mi się to istotne, gdyż uniemożliwiłoby równoczesną grę na nicku i siedzenie na stole jako gość- gdzie podczas rozmów często padają różne podpowiedzi i można je wykorzystać (widziałem już takie zarzuty). Widzielibyśmy ponadto czy ktoś nie nabija sam ze sobą na dwóch różnych nickach. Co więcej... osoba o danym IP wyrzucona ze stołu nie mogłaby na niego wrócić, dopóki by go nie zmieniła (nie każdy to umie, nie każdy może, nie każdemu się chce). Bywa tak, że natrętny gość raz wyrzucony wraca co chwila i ratunkiem jest jedynie stół prywatny. Ten update mógłby nieco pewnie pomóc.
Być może są jeszcze jakieś plusy takiej identyfikacji, ale te trzy rzuciły mi się pierwsze na myśl Wink
Powrót do góry
 
 
Grzesiek2f



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 326

PostWysłany: Nie Lis 01, 2009 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem jak najbardziej ZA, o ile da sie to zrobic bez straty nerwow ;p
Powrót do góry
 
 
baobab



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 344

PostWysłany: Pon Lis 02, 2009 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jestem zdecydowanie PRZECIW. Na szkrabie chodzi o zabawę, a nie o inwigilację.
Poza tym rozwiązanie jest nieskuteczne:
1) Pewnym użytkownikom nie uniemożliwi to wcale wchodzenia równocześnie na nicku i gościu,
2) różne osoby mogą mieć takie samo IP (np. 2 komputery w domu, w sieci osiedlowej...).
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Pon Lis 02, 2009 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety racja... Sad
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiec koniec z komentowaniem gry w trakcie.
Powrót do góry
 
 
baobab



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 344

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

senny_mojrzesz napisał:
wiec koniec z komentowaniem gry w trakcie.

niekoniecznie, zależy kto gra -- sądzę, że większość osób nie oszukuje i nie wchodzi na swój stół na gościu, żeby podsłuchiwać komentarze

jednak w ligowych/turniejowych rzeczywiście może lepiej się powstrzymywać od zielonych komentarzy, bo: 1) może się zapomni o wpisaniu //, 2)może jednak ktoś podglądnie...
Powrót do góry
 
 
Serek



Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 245
Skąd: Chmielowice

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też można prosić by ludki wlazili ogladać mecze turniejowe na swoich nickach a nie na gosciach bo taka cisza jest przytłaczająca ;]
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Zasady i nauka gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Strona 9 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies