Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

EIDO KROPKI - powtorki gier rankingowych ze szkraba

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Zasady i nauka gry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kibic777
kropki.legion.pl


Dołączył: 03 Cze 2002
Posty: 119

PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 11:01 pm    Temat postu: EIDO KROPKI - powtorki gier rankingowych ze szkraba Odpowiedz z cytatem

za sprawa bartka641 mozna m.in. ogladac powtorki z wiekszosci gier rankingowych ze szkraba, zainteresowani moga zapoznac sie z testowa wersja serwisu tutaj: http://eidokropki.legion.pl/

ew. propozycje/uwagi do serwisu prosze zglaszac w tym watku
Powrót do góry
 
 
bartek641



Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 32

PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 2:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest nowa wersja - kilka zmian:
1. Poprawione zadanie - poprzednie zadanie było błędne (!), na co zwrócił mi uwagę kibic777. Jeśli dalej jest źle, proszę o informacje. Są też 2 zupełnie nowe zadania.
2. Obok zadań pojawiły się skomentowane gry -- na razie tylko jedna (skomentowana przez menora), ale jeśli będzie więcej, dodam następne.
3. Zaawansowana wyszukiwarka gier - można szukać po wielkości planszy, rankingu...
4. Drobne usprawnienia przeglądarki: kwadraciki oznaczające warianty mają teraz niebieski lub czerwony kolor, zależnie od tego, kto się rusza; nowe narzędzie do kasowania ruchów.
Powrót do góry
 
 
kubusio



Dołączył: 08 Sty 2003
Posty: 391
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 10:00 am    Temat postu: Wyszukiwanie gier ze względu na wynik Odpowiedz z cytatem

Czy możliwe byłoby wyszukiwanie meczy między dwoma osobami ze wskazaniem zwycięzcy meczu? Są gracze (np. Leokles), którzy mają dużo meczy (głównie wygranych) i znalezienie przypadków gdy z kimś przegrał bywa nieco czasochłonne.
Nie jest to oczywiście rzecz konieczna i osobiście eidokropki już mi się bardzo podobają Smile Ale mogłaby umilić życie (myślę, że nie tylko mi).
Powrót do góry
 
 
bartek641



Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 32

PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie było to skomplikowane, więc dodałem taką możliwość - i dodatkowo możliwość zaznaczenia, kto rozpoczyna. Dla wygody przyjąłem, że jeśli się niezaznaczy żadnego kwadracika w wierszu (np. nie zaznaczy się żadnej opcji przy wielkości planszy), to wyszukiwanie będzie działało tak, jakby się zaznaczyło wszystkie kwadraciki w wierszu.

Przy okazji, dla zachęty Wink - dwa przykłady wyszukiwania:
w prostej wyszukiwarce:
znajdź gry michalsa z listopada 2008: http://eidokropki.reaktywni.pl/games?q=michals&q2=2008-11

w zaawansowanej:
znajdź wygrane gry fioletów z pomarańczami: http://eidokropki.reaktywni.pl/games-adv.phtml?a=&b=&arank0=1501&arank1=1800&brank0=1801&brank1=2100&result%5BA%5D=A
Powrót do góry
 
 
bartek641



Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 32

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zmieniłem co nieco na eidokropkach:

1. zaawansowana wyszukiwarka nie pozwalała wyświetlać kolejnych stron -- już chyba działa.

2. Punktacja była pokazywana w sposób mało czytelny. Teraz po zaznaczeniu basenów punktacja uaktualnia się sama wg standardowych zasad szkraba. Dokładniejsze informacje (kto stawia ostatnią kropkę, kto ma ile basenów) są dostępne po kliknięciu Narzędzia/Oblicz wynik.

3. Częściowo działa punktacja przy karze za swojaka -- ale nie do końca: w grach, w których są stopy wewnątrz stopów/basenów, może dawać złe wyniki. Trochę mi się nie chce tego poprawiać - może kiedyś... Wink

4. Dodałem 2 nowe, skomentowane gry oraz uaktualniłem bazę gier.

5. Dodałem nową wyszukiwarkę - statystyki gracza:
http://eidokropki.reaktywni.pl/games-player.phtml
działającą podobnie do statystyk ze szkraba.
Można klikać w różne miejsca w wynikach wyszukiwania Smile
Ostrzegam, że podany tam max rank oznacza trochę co innego, niż by się pewnie niektórzy spodziewali...

Ta wyszukiwarka nie jest nigdzie podlinkowana, więc jest dostępna tylko dla czytelników forum Wink
Powrót do góry
 
 
Prezes



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 76

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajna ta wyszukiwarka Smile
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sporo dobrej roboty bartek.
Powrót do góry
 
 
bartek641



Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 32

PostWysłany: Sro Lip 22, 2009 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drobne zmiany na eido:
1) nowe zadanie (nr 9), od cld911 - dzięki Smile
2) nowa wersja biblioteki graficznej, we wcześniejszej podobno były kłopoty pod IE8, a teraz nie ma (czy w eido jest teraz lepiej, nie mam pojęcia),
3) kwadraciki oznaczające warianty są teraz mniejsze na dużych planszach, żeby nie zasłaniać kropek.
Powrót do góry
 
 
bartek641



Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 32

PostWysłany: Nie Lis 22, 2009 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprawiłem 2 błędy:
1) da się już ściągać gry pobrane ze szkraba (przedtem trzeba je było najpierw zapisać do pliku);
2) w wyszukiwarce http://eidokropki.reaktywni.pl/games-player.phtml już nie powinno być kłopotów z nickami pisanymi (kiedyś) wielką literą.

Przy okazji dodałem nową grę skomentowaną przez menora.
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra robota bartek,menor chwala ci ze chce ci sie komentowac te gry
Powrót do góry
 
 
zagram_org



Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 33

PostWysłany: Pią Lut 12, 2021 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkopię po ponad 11 latach Smile
Ostatnio dodałem możliwość przesuwania ruchów za pomocą []{}(nawiasy kwadratowe przesuwają o 1 ruch do tyłu lub przodu, klamrowe o 10).

Pobawiłem się też trochę w archeologa i odkopałem 28 gier, najprawdopodobniej towarzyskich pochodzących ze szkraba. Wszystkie gry towarzyskie ze szkraba znajdujące się w bazie eido są tutaj (pierwsze dwie były już od dawna):
polko -- radji
sz15umek -- michals
grzesiek2f -- ~7863
menor -- ~6065
~2314 -- _marcin_
fighterek -- zalamany
melepeta -- ~6879
baobab -- ~9537
~22 -- kubusio_tralala
~8441 -- radji
~3928 -- radji
~8913 -- ~9216
~4218 -- kubusio_tralala
~766 -- ~9425
~2907 -- ~2330
~3131 -- ~1094
prezes91 -- ~9041
ricardo -- ~1313
_marcin_ -- vn91russian
~7791 -- ~4245
radji -- ~4999
~3131 -- ~87
menor -- ~6645
biakuja -- ~4584
michals -- vn91_russian
~5566 -- menor
~5657 -- menor
menor -- ~603
~2512 -- ~7202
~8044 -- ~8139

(Na szkrabie gry towarzyskie nie zapisywały się automatycznie, ale można je było zapisywać samemu, przynajmniej od pewnego momentu).

Jakby ktoś chciał, stąd można pobrać wszystkie 32914 gier ze szkraba znajdujących się w bazie eido:
https://zagram.org/sgf-zip/
Powrót do góry
 
 
zagram_org



Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 33

PostWysłany: Pią Wrz 23, 2022 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od paru dni eidokropki nie działają Sad Czy to przejściowe/da się naprawić?
Powrót do góry
 
 
kibic777
kropki.legion.pl


Dołączył: 03 Cze 2002
Posty: 119

PostWysłany: Wto Paź 04, 2022 3:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem byl przejsciowy - od 26 IX eidokropki znowu dzialaja.
Powrót do góry
 
 
zagram_org



Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 33

PostWysłany: Czw Gru 07, 2023 1:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od około 2 dni eidokropki w ogóle nie działają - nie da się wejść na stronę, wyświetla się Access Denied Sad
Powrót do góry
 
 
zagram_org



Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 33

PostWysłany: Nie Lut 04, 2024 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako że oryginalne eidokropki nadal nie działają (chociaż wygląda, jakby mogły, tylko jest jakiś Access denied), skopiowałem je na zagram, są pod linkiem:
https://zagram.org/eidokropki/
Nie ma jeszcze wszystkiego z poprzedniej strony (przeniesienie wymagało przepisania części serwerowej z php na pythona), ale najważniejsza funkcjonalność chyba już jest.
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Zasady i nauka gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies