Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z odpaleniem gry

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Forum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ant22



Dołączył: 21 Lis 2002
Posty: 184

PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 9:41 pm    Temat postu: Problem z odpaleniem gry Odpowiedz z cytatem

W miejscu, gdzie mieszkam nie mogę odpalić kropek na szkrabie. Prawdopodobnie chodzi o to, że szkrab nie obsługuje proxy, które moja sieć posiada. Tak przynajmniej napisał i hostmaster tej sieci. Czy da się coś z tym zrobić? Jakby ktoś, np. Kopper mógłby mi odpowiedzieć będę wdzięczny.
Powrót do góry
 
 
latnera



Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 155
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co prawda nie jestem kopperem... ale... jeśli masz ręcznie wpisane proxy w przeglądarce to je usuń i sprawdź czy działa. jeśli nie to wpisz adres dowolnego proxy, może ruszy.
jeśli provider ma na stałe ustalonego jakiegos proxa ktory filtruje celowo badz niecelowo ruch (bo nie rozumie odpowiedzi z tej stronki) to nic nie zrobisz... sprawdź czy nie masz zainstalowanego moze jakiegos firewalla...
ot tyle w temacie gwoździ.
Powrót do góry
 
 
kopper



Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 30

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 5:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześć, żeby połączyć się z kropkami musisz mieć możliwość połączenia się z adresem szkrab.net.pl z portem 15516. Być może są jakieś sposoby obejścia (jeśli nie możesz połączyć się bezpośrednio), ale ja ich nie znam
Powrót do góry
 
 
bartek641



Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 32

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kopper napisał:
Być może są jakieś sposoby obejścia (jeśli nie możesz połączyć się bezpośrednio)


A czy działa Ci ssh?

Jeśli tak, to możesz się łączyć przez tunel ssh.
Potrzeba w tym celu mieć np. konto shellowe na jakimś zewnętrznym serwerze (można je zdobyć np. na uczelni lub od zaprzyjaźnionego admina Wink )

Robi się to tak (podaję dla Linuksa/Windows)
1. w pliku /etc/hosts zmieniasz linię
127.0.0.1 localhost
na
127.0.0.1 localhostszkrab.net.pl

(pod Windows katalog etc też jest (!), ale głęboko ukryty, chyba w c:/windows/drivers/win32, piszę z pamięci)

2. tworzysz tunel komendą
sshtwoj-login@twoj.serwer-L 15516:szkrab.net.pl:15516
(pod windows można zrobić tak samo, używając putty.exe zamiast ssh; putty.exe należy sobie najpierw ściągnąć, bo standardowo nie ma)

i już możesz uruchamiać kropki.

Punkt 2. musisz wykonywać za każdym razem, gdy chcesz zagrać.

Przetestowałem i u mnie działa.
Powrót do góry
 
 
ant22



Dołączył: 21 Lis 2002
Posty: 184

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, spróbuję się zastosować do Twoich poleceń. Nie wiem czy będę umiał. Jak coś będę pytał.
Powrót do góry
 
 
ant22



Dołączył: 21 Lis 2002
Posty: 184

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam takich katalogów w ogóle. Mam vistę. Czy to to coś zmienia? Co to jest ssh?
Powrót do góry
 
 
kubusio



Dołączył: 08 Sty 2003
Posty: 391
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli mnie pamięć nie myli to było to:
C:\windows\system32\drivers\etc\host

Ale jak jest pod wiśtą to nie ma pojęcia
Powrót do góry
 
 
ant22



Dołączył: 21 Lis 2002
Posty: 184

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz wyjaśnić dokładniej jak zrobić tunel? W pliku hosts zrobiłem już to co miałem zrobić. Co mam zrobić w putty.exe?
Powrót do góry
 
 
bartek641



Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 32

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A no właśnie, tunel ma dwa końce - jednym jest Twój komputer, a drugim serwer poza Twoją siecią. I tu jest kłopot: musisz mieć konto na jakimś serwerze, z którym będziesz się mógł połączyć przez ssh. Bez tego nie da rady Sad

Można dostać takie konto na uczelni, od zaprzyjaźnionego admina (może ktoś ze znajomych ma swój serwer?), a może nawet od kogoś, kto ma w domu stałe IP i Linuksa (dałoby radę i na Windows, ale nie sądzę, żeby się ktoś zdecydował) -- z tym że przy takim domowym serwerze to mogą być lagi.

Nie wiem, skąd jeszcze można -- obawiam się, że nie ma takich kont za darmo, ani nawet tanio.

Ale jakbyś już miał takie konto na serwerze jakimś tam, to po prostu uruchamiasz (np. poprzez uruchom nad ikonką start)

putty.exe twoj-login@twoj.serwer -L 15516:szkrab.net.pl:15516

Przypuszczalnie będziesz musiał podać ścieżkę do putty.exe, czyli np.
c:\putty.exe twoj-login@twoj.serwer -L 15516:szkrab.net.pl:15516

Aha, jeśli nie będziesz robić tunelu, tylko łączył się bezpośrednio (wiem, teraz Ci nie działa, ale może naprawią?), to będziesz musiał z powrotem zmodyfikować plik hosts, usuwając po prostu to szkrab.net.pl (tzn. doprowadzić do takiego stanu, jak przed zmianami).
Powrót do góry
 
 
ant22



Dołączył: 21 Lis 2002
Posty: 184

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No z adminem będzie ciężko, bo to sieć uczelniana:/ a działać nie będzie, ponieważ nie działa już półtorej roku... Dzięki za próbę pomocy mimo wszystko! Pozdrawiam
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Forum ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies