Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

REGULAMIN LIGI (sezon8 2011r. - sezon9 2012r.)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Informacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
senny_mojrzeszDołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1549
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 8:33 pm    Temat postu: REGULAMIN LIGI (sezon8 2011r. - sezon9 2012r.) Odpowiedz z cytatem

REGULAMIN LIGI.

1. OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW LIGI
a)screen -y
Po każdej rozegranej partii zwycięzca musi wysłać screen potwierdzający rozegranie danej partii(w przypadku remisu ustalcie między sobą kto ma go wysłać).Ze screen -ów łatwiej znaleźć w eido (www.eidokropki.legion.pl)zapis partii(nawet po bardzo długim czasie,a planowane jest podstawienie rozegranych partii pod wynik. Tak by klikając na wynik można było go od razu obejrzeć.). Najlepiej też zapisujcie grę i wyślijcie organizatorowi wraz ze screen -em. Wtedy zapis gry nie zaginie,a screen pozwoli od razu uzupełnić wynik w miejscu na to przeznaczonym. Mimo waszych wątpliwości screen -y jednak są potrzebne gdyż niekiedy występują błędy i gry nie zapisują się lub znikają.
Poprawny screen to taki na którym widać nick graczy,dlatego trzeba je robić od razu po zakończeniu,żeby przeciwnik nie zdążył opuścić stołu.
Musi być widoczny wynik i komunikat,że gra została wygrana przez danego gracza i to że gra była rankingowa(a znajduje się on tam gdzie prowadzone są rozmowy na danym stole)
screen -y wysyłajcie na email senny_mojrzesz@o2.pl lub wysyłajcie do niego link.

a2)(dla tych,którzy nie wiedzą)screen robi się tak:
Na górze klawiatury masz przyciski f1,f2,f3 ..... za przyciskiem f12(poziomo) masz przycisk "prt scr" ten przycisk to print screen.
1. Gdy go wciskasz to tak jak byś robił zdjęcie temu co widać na ekranie(monitorze)
2. Po wciśnięciu "prt scr" wchodzisz w program paint(program do rysowania,na pewno go masz)
3. W programie paint masz na gorze opcje,klikasz "edit"(edytuj) ,następnie "paste"(wklej). Powinien pokazać się screen (który zrobiłeś)
4. Klikasz przycisk "file"(pliki-pierwszy od lewej na gorze),następnie "save as"(zapisz jako),no i zapisujesz. Wpisujesz nazwę pliku,a w okienku poniżej zmieniasz format z bmp na JPG.
Zapamiętaj gdzie go zapisałeś,później wysyłasz mi screen na email i to wszystko.
Prościej wytłumaczyć chyba nie można.
b) Fair play.
Wiadomo,chamskie zagrania typu,widzę że on ma stop,ale zapomniał wcisnąć guzik i nie dam mu cofnąć itp. Nie są mile widziane. Wiadomo że muszę uznać taką partię,ale taki zawodnik nie jest szanowany,chyba że ktoś naprawdę przegina z tym cofaniem lub z innymi rzeczami,wtedy to co innego.
c) Są jeszcze inne obowiązki,ale dotyczą też poniższych punktów,dlatego zostały umieszczone w innym miejscu,więc przeczytajcie cały regulamin.

2. PODZIAŁ LIG
a) Że tak powiem "główne" ligi to 1-3. Wiadomo,w lidze 1 grają najsilniejsi itd...
Liczba graczy w ligach 1-3 to najczęściej 8,ale czasami bywało inaczej i nie jest to twardo powiedziane,że ma być 8 i już.
b)Liga 4 - sprawdzająca, do tej ligi dochodzą nowi gracze,których umiejętności nie znamy,lub gracze nie mieszczący się w ligach 1-3. ,Zwycięzca ligi 4-sprawdzającej będzie miał szansę sprawdzenia sił w lidze 3 ,a drugi zagra test-mecz (baraż) o wejście do ligi 3.
Jeśli w lidze sprawdzającej odkryjemy jakiegoś utalentowanego gracza,będzie on miał szanse na test-mecz (baraż) nawet o wejście do wyższej ligi niż liga 3.

3. UMAWIANIE SIĘ NA MECZE LIGOWE
a) Każdy z graczy ma tydzień na rozegranie przynajmniej jednego ligowego meczu,w całym sezonie w ligach 1-3 będzie tych meczy nie więcej niż liczba przeciwników w danej lidze razy 2 (gra każdy z każdym + rewanż). Kolejność kto gra z kim nie jest ważna,gra się z tym kto odpowiada na wiadomości na forum gg,icq,skype czy na emaile związane z rozegraniem meczu. Czas trwania ligi zależeć będzie od tych którzy chcą grać(tzn. Że jeśli rozegrają oni swoje mecze liga się kończy,a organizator daje wyznaczony czas dla reszty na nadrobienie zaległości,kto nie da rady będzie wykluczony.
b) Na mecze umawiamy się sami poprzez forum www.kropki.legion.pl ,gadugadu,skype,icq,email lub nawet telefon. Umówione terminy(data i godzina),muszą być podane na forum www.kropki.legion.pl lub organizatorowi (tj. senny_mojrzesz). Zamiast daty meczu mile widziany screen z już rozegranym meczem.
c) Jeśli wystąpią jakieś problemy,ktoś nie odpowiada,unika rozmowy,lekceważy,trzeba niezwłocznie napisać o tym na forum w przeznaczonym na to temacie. Osoba sprawiająca problemy zostanie potraktowana sprawiedliwie przez organizatora.
d) Jeśli ktoś nie stawi się na umówione spotkanie,bez wcześniejszego powiadomienia organizatora,również przegrywa poprzez tzn. Walkower.
e) Pamiętajcie! Dłuższe nieobecności zgłaszajcie koniecznie organizatorowi! Zawsze da się coś zrobić,przecież ta liga jest dla nas,nikt tu nikomu na złość nie będzie robił. Wy spełniajcie swoje obowiązki a ja będę spełniać swoje i wszyscy będą zadowoleni.
f) Uwaga! 3 razy walkower równa się wykluczenie z rozgrywek,ale wpisujemy je zazwyczaj dopiero pod koniec sezonu. W taki sposób dajemy szansę zalegającym graczom na nadrobienie zaległości. Czas trwania ligi zależy od chcących grać! wyniki wykluczonych graczy zostają zamienione na przegrane poprzez walkower..

4. SYSTEM ROZGRYWEK I USTAWIENIA STOŁU (planszy)
a) Ligi od "1" do "3".
Gra każdy z każdym plus rewanż,czyli gra się "u siebie" i "na wyjeździe". Gospodarz zakłada stół,wybiera ustawienia jakie mu odpowiadają oraz zaczyna grę. UWAGA! Nie wszystkie dostępne opcje mogą być wykorzystane w meczu ligowym. W skład ligowych opcji wchodzą;

-gra typu "ręczne okrążanie" (www.szkrab.net.pl i www.zagram.org gra a-la szkrab)
gra: rankingowa
rozmiar planszy; 20x20,25x25,30x30
koniec gry; 15 kropek przewagi ,bez ograniczeń
czas początkowy: 3 minuty,5 minut
czas dodawany: 10 sekund,15 sekund
z zakazem cofania lub bez zakazu cofania
z karą za otoczenie własnych kropek lub bez kary za otoczenie własnych kropek.
Jeśli obaj gracze zgodzą się na inne ustawienia wtedy można zagrać inaczej,ale warunkiem jest że gra musi być rankingowa i na czas.

Dozwolone tylko dla ligi 3
-gra typu "auto okrążanie" (www.zagram.org gra standardowa)
rozmiar planszy 30x30
koniec gry: 15 kropek przewagi, bez ograniczeń
czas początkowy: 3 minuty,5 minut
czas dodawany: 10 sekund,15 sekund
z zakazem cofania lub bez zakazu cofania.
z karą za otoczenie własnych kropek lub bez kary za otoczenie własnych kropek.
Jeśli obaj gracze zgodzą się na inne ustawienia wtedy można zagrać inaczej,ale warunkiem jest że gra musi być rankingowa i na czas.

b) Liga 4-sprawdzająca(w sezonie 8 jeszcze nie powstała).
Gra każdy z każdym,bez rewanżu (chyba ze liczba graczy nie będzie zbyt duża i jeśli czas pozwoli,wtedy organizator wraz z uczestnikami zadecyduje czy rozgrywane będą rewanże). Obowiązują opcje standardowe,chyba że ustalimy system jak w ligach 1-3.
w trakcie sezonu może dojść ktoś nowy,musi on jednak szybko nadrobić zaległości w rozegranych meczach.

dla tych,którzy nie wiedzą; jeśli nie osiągnie się przewagi 15-tu kropek,gra się do zapełnienia planszy.uwaga! oswobodzone kropki z niewoli,są odejmowane od dorobku przeciwnika.

UWAGA! JEŚLI Z WAŻNYCH I UZASADNIONYCH POWODÓW GRA BYŁA ROZGRYWANA NA KLONIE,WTEDY WYSŁAĆ TRZEBA ZAPIS GRY. WYSTARCZY PO ZAKOŃCZONEJ GRZE,KLIKNĄĆ W ZAKŁADKĘ "przebieg". W PRAWYM GÓRNYM ROGU,ZNAJDZIECIE IKONKĘ. KIERUJĄC NA NIĄ MYSZKĘ ZOBACZYCIE INFO "eksportuj przebieg do pliku SGF ". KLIKASZ,ZAPISUJESZ GDZIE TAM CI ODPOWIADA NA SWOIM KOMPUTERZE I WYSYŁASZ MI WRAZ Z EMAIL -EM.
GRY TOWARZYSKIE NIE ZOSTANĄ UZNANE ZA GRY LIGOWE. PAMIĘTAJCIE,TYLKO RANK! Wink


5. PUNKTACJA,KOLEJNOŚĆ W TABELI(mistrzostwo,awans,spadek oraz wpływ na to dochodzących do ligi graczy).
O kolejności w tabeli decydować będą w kolejności;
PUNKTY, BEZPOŚREDNI BILANS POMIĘDZY GRACZAMI Z TĄ SAMĄ ILOŚCIĄ PUNKTÓW, DODATKOWY MECZ /e(ale tylko w sytuacjach wiążących się z mistrzostwem,awansem lub spadkiem. Duży wpływ na rozstaw tych meczy będzie miał ranking ligowy,lepsze to niż losowanie), RANKING LIGOWY
a) PUNKTY.
Zwycięstwo 3-punkty.
Remis 2-punkty (uwaga! obustronny walkower nie jest remisem).
Przegrana 1-punkt.
Walkower 0-punktów przypominam że 3x walkower = wykluczenie z ligi!.
b) BEZPOŚREDNI BILANS POMIĘDZY GRACZAMI Z TĄ SAMĄ ILOŚCIĄ PUNKTÓW.
W przypadku,gdy pewna liczba graczy ma tą samą ilość punktów,o pozycji decydować będzie bezpośredni bilans pomiędzy graczami. Można to sprawdzić sporządzając tabelkę tylko i wyłącznie z wynikami pomiędzy tymi graczami. Jeśli to nie rozstrzygnie sprawy w całości,wtedy o pozycji graczy zadecyduje "ranking ligowy" ,chyba że chodzi o mistrzostwo,awans lub spadek,wtedy będą rozegrane dodatkowe mecze.
c) DODATKOWY MECZ /e tylko w sytuacjach wiążących się z mistrzostwem,awansem lub spadkiem. Duży wpływ na rozstaw tych meczy będzie miał ranking ligowy,lepsze to niż losowanie.
d) RANKING LIGOWY(dorobek od pierwszego sezonu ligowego)
ranking ligowy zaraz po punktach(patrz punkt 5-a) i bezpośrednim bilansie pomiędzy graczami z tą samą ilością punktów(patrz punkt 5-b) decydować będzie o kolejności w tabeli(wyjątkiem są sytuacje związane z mistrzostwem,awansem lub spadkiem. Wtedy rozgrywane są dodatkowe mecze)ma on na celu,zmobilizowanie do lepszej gry,jak i gry do zakończenia ligi mimo niepowodzeń. Każdy walkower strasznie obniżać będzie ranking ligowy,więc lepiej grać i przegrać.[/b]jeśli i to nie załatwi sprawy organizator coś wymyśli Wink

d) ZWYCIĘSTWA I PORAŻKI "PRZED CZASEM".
Kończymy zabawę w liczenie kropek! to znaczy że zlikwidowaliśmy "małe punkty". Więc nie będzie już kar za poddanie,skończenie się czasu,ucieczki,walkower.
"Małe punkty" zastąpiliśmy "rankingiem ligowym",oraz "dodatkowymi meczami". Uznaliśmy że tak będzie lepiej.

W sytuacjach wyżej wymienionych,będziemy po prostu używać oznaczeń:
"V" - zwycięstwo(victory).
Porażki:
"0t" - koniec czasu (time).
"0r" - poddanie (resignation).
"0w" - walkower (walkover).
"0e" - ucieczka (escape).

d) MISTRZOSTWO,AWANS,SPADEK oraz wpływ na to,dochodzących graczy.
d1) Liga 1.
Mistrzostwo przyznawane jest tylko w lidze 1. Mistrzem zostajezawodnik,który zajmie pierwsze miejsce po rozegraniu wszystkich meczy Smile .
Co do spadków jest jak w "reszcie lig" (czytaj niżej)
d2) Reszta lig.
Awans do ligi wyższej otrzymuje zawodnik z pierwszego miejsca,a zawodnik z drugiego miejsca gra test-mecz (baraż) z przedostatnim z ligi wyższej o miejsce w lidze wyższej,lub z nowym zawodnikiem nadającym się na to miejsce.
Do ligi niższej spada zawodnik z ostatniego miejsca,a przedostatni gra test-mecz (baraż) z zawodnikiem z drugiego miejsca w lidze niższej,lub z nowym zawodnikiem nadającym się na to miejsce. Przegrany rozpoczyna w lidze niższej. Jeśli do ligi powraca lub dochodzi jakiś dobry gracz, wtedy test-meczy czyli też "miejsc spadkowych" może być więcej! Więc grajcie do końca!
d3) Nowi i powracający do ligi gracze.
Zawodnicy,których umiejętności znamy,lub ci,którzy pauzowali,będą zaczynać od ligi adekwatnej do ich umiejętności. Będą musieli jednak potwierdzić swoje umiejętności grając test-mecz (baraż) z zawodnikiem ligowym ("nietykalni" są tylko zawodnicy,którzy zajęli miejsca 1-3(w ligach 1-3) w poprzednim sezonie. Oni na pewno nie będą musieli grać test-meczu z nowymi). Test-mecz (baraż) jest jeden,czyli bez rewanżu. Opcje gry(zgodne z regulaminem dla lig 1-3) ustala gracz broniący swojego miejsca w lidze. Gracz nowy,lub powracający do ligi,jest jako gość. Gra więc mecz "na wyjeździe". UWAGA! W przypadku remisu,test-mecz (baraż) rozstrzygany jest na korzyść broniącego swojego miejsca w lidze. Test-mecze (baraże) rozegrać trzeba jak najszybciej(w parę dni od rozpoczęcia sezonu),ponieważ wyłaniają one kto ma grać w jakiej lidze. Jeśli nowy gracz przegrał test-mecz (baraż) np. o ligę 1, wtedy musi zagrać również i o ligę 2 itd. Siły graczy oraz ranking ligowy pomagają w ustaleniu par test-meczy.

Uwaga! W sytuacjach nietypowych czyli np. Wycofywanie się graczy, zmniejszenie lub zwiększenie ilości osób w lidze,stworzenie jednej ligi z dwóch,liczba miejsc obejmujących awans lub spadek może ulec zmianie. Również jeśli w lidze sprawdzającej odnajdzie się ukryty talent,jest szansa że będzie grał on test-mecz (baraż) o wyższą ligę niż liga 3.
NIECH ZWYCIĘŻY LEPSZY. Pozdrawiam -senny_mojrzesz
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Informacje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
wiadomosci z forum
Polityka cookies